Klinika reflektorów

Klinika reflektorów

Regeneracja reflektorów

Regeneracja Reflektorów Samochodowych

Regeneracja lamp samochodowych to bardzo dobra alternatywa zastępująca zakup nowej o wiele droższej lampy. Każda lampa po dłuższym czasie użytkowania narażona jest na zniszczenia. Reflektory stają się ciemniejsze, matowe lub żółkną, co jest efektem działania czynników atmosferycznych, mocnego słońca, kwaśnych deszczów lub soli drogowej oraz piasku, który niszczy zewnętrzną warstwę lampy. Wówczas twoje reflektory nie oświetlają należycie drogi i w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze należy poddać je polerowaniu. Niestety wiele firm w Polsce stosuje praktykę tylko polerowania reflektora , przez co szkło a raczej plastik poliwęglan , z którego wykonana jest przednia szyba lampy po 3 – 4 miesiącach znowu żółknie. Jedynym skutecznym zabezpieczeniem reflektora na kilka lat, jest polakierowanie powierzchni tak jak jest to robione w fabryce. Nie dajcie się naciągnąć na samo polerowanie !!!

Jednak nie tylko warstwa zewnętrzna klosza wpływa na jakość wiązki światła wychodzącej z reflektorów twojego samochodu, kolejnym bardzo częstym powodem słabej jakości oświetlenia jest zniszczony, wypalony odbłyśnik który należy regenerować już po kilku latach eksploatacji. Życie reflektorów skracają nieszczelne klosze, przez które do wnętrza lamp dostają się woda, sól i agresywne środki czyszczące stosowane w myjniach, pył i kurz zabrudzający szkło soczewki. Właściciele samochodów niszczą swoje reflektory na własne życzenie, montując mocniejsze żarówki, przez co wypalają się gniazda żarówek i żarników oraz znacznie szybciej niszczy się odbłyśnik lub powstają trwałe zniekształcenia na kloszu. Wszystkie te czynniki  maja wpływ na  ryzyko odmowy dopuszczenia pojazdu do ruchu przez stację diagnostyczną.

Regeneracja Reflektorów to przede wszystkim Twoje Bezpieczeństwo!

Reflektory samochodowe są nie tylko elementem podnoszącym estetykę pojazdów. Przede wszystkim gwarantują bezpieczeństwo jazdy oraz dobrą widoczność na drodze. Polerowanie lamp to tylko jeden z elementów działań, by przywrócić im pełną świetność. Czyszczenie lamp samochodowych i renowacja odbłyśników to działania umożliwiające przywrócenie pierwotnych właściwości. Regeneracja to uniknięcie dużych wydatków związanych z zakupem nowych reflektorów – zakres usługi każdorazowo dopasowujemy do stanu regenerowanego reflektora. Dzięki naszym zabiegom renowacja lamp samochodowych przynosi najlepsze możliwe efekty.

Regeneracja lamp krok po kroku:

 • Demontaż reflektora na miejscu/ wysyłka reflektora/ osobiste dostarczenie lampy przez klienta
 • Wykonanie kosztorysu
 • Konsultacja i akceptacja przez klienta
 • Przystąpienie do pracy/ rozklejenie lampy
 • Odkręcenie soczewki i pozostałych podzespołów
 • Jeśli jest potrzeba przystępujemy do metalizacji odbłyśnika i wewnętrznej części ramek reflektora
 • Oczyszczenie i umycie lampy w wewnątrz i zewnątrz
 • Umycie klosza, jeśli jest bardzo zniszczony to szlifujemy i polerujemy szkło oraz zabezpieczamy warstwą ochronną
 • Składamy lampę
 • Ponownie sklejamy lampę
 • Testujemy szczelność lampy
 • Odbiór osobisty reflektora/ spakowanie i wysyłka do klienta
20200411 100819
spaw
20200411 101029

Regeneracja reflektorów – cena i czas realizacji

Czas realizacji usługi regeneracji to max 2 dni robocze, zarówno gdy w grę wchodzi sama regeneracja odbłyśników oraz kiedy potrzebne jest profesjonalne polerowanie reflektorów czy regeneracja klosza. Przy wysyłaniu reflektorów czas wydłuża się do 3 dni roboczych ze względu na czas doręczenia przez kuriera. 

Zapytaj nas o wycenę regeneracji reflektorów w Twoim samochodzie – biuro@klinika-reflektorow.pl

Na wykonane usługi regeneracji reflektorów udzielamy 12-miesięcznej gwarancji.