Polerowanie kloszy

Dlaczego warto regenerować klosze?

Polerowanie kloszy reflektorów to proces, który ma na celu przywrócenie przejrzystości i estetyki plastikowych kloszy reflektorów samochodowych. W trakcie eksploatacji pojazdu klosze mogą ulegać matowieniu, zarysowaniom czy osadom zanieczyszczeń, co może obniżać efektywność oświetlenia oraz estetykę pojazdu. Polerowanie usuwa te defekty, przywracając kloszom pierwotny wygląd. Nie wszystkie klosze są dostępne jako nowe, proces polerowania jest też znacznie tańszy od wymiany klosza na nowy.

Jak przebiega proces regeneracji?

1. Ocena wizualna

Dokonujemy szczegółowej oceny stanu reflektorów, aby zaplanować odpowiednie działania związane z dalszym działaniem. Do każdego reflektora trzeba podejść indywidulanie.

2. Demontaż

Aby proces regeneracji przeprowadzić poprawnie, zawsze demontujemy lampy z samochodu. Istnieje zbyt duże ryzyko uszkodzenia elementów lakierowanych wokół reflektora.

3. Szlifowanie

Na oryginalnych kloszach jest oryginalna warstwa lakieru bezbarwnego, trzeba tą powłokę w całości usunąć, często trzeba zaczynać szlifowanie klosza od papieru 400, a nawet niżej, kończymy na gradacji 3000.

4. Polerowanie

Polerowanie to definicja, której już nie stosujemy, wyparliśmy tą metodę na rzecz tzw. czajniczka. Jest to skuteczniejsza technologia, gdyż płyn zawarty w czajniczku rozpuszcza wierzchnią warstwę klosza i robi od razu wstępną powłokę UV

5. Zabezpieczenie

Jest to chyba najważniejsza czynność, jeśli nie zabezpieczymy klosza to nasz efekt będzie bardzo krótkotrwały. Pierwszą wstępna warstwę UV robi już czajniczek, na to dodatkowo dajemy specjalną powłokę ceramiczną na poliwęglan. Dzięki temu klosze będą wyglądać jak nowe przez lata.

Scroll to Top