Klinika reflektorów

Klinika reflektorów

Przeróbka reflektorów

Aby zarejestrować samochód w Polsce, musi on spełniać obowiązujące przepisy o dopuszczeniu go do ruchu. W przypadku aut osobowych są one ujednolicone dla większości krajów europejskich, przez co nie ma między nimi różnic technicznych. Jeśli chodzi o auta sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych, ruch tam odbywa się po prawej stronie. Zatem z samochodami importowanymi zza oceanu nie powinno być problemów, a jednak… Są, chociaż nie tak duże jak w przypadku wersji angielskich.

20200411 100819

Przeróbka Reflektorów na Europejskie

Przeróbka amerykańskiego oświetlenia jest konieczna, aby samochód mógł pomyślnie przejść badanie techniczne. Podstawowa modyfikacja dotyczy reflektorów przednich/ W USA przednie reflektory samochodu są symetryczne, co oznacza, że oświetlają w równym stopniu prawą i lewą stronę.  W Polsce natomiast oświetlenie przednie musi być asymetryczne – prawy reflektor bardziej doświetla pobocze drogi. Pamiętać trzeba, że przednie kierunkowskazy w samochodach produkowanych w USA są równocześnie światłami pozycyjnymi, w Polsce oświetlenie to montowane jest oddzielnie. W przypadku kierunkowskazów amerykańskich problemem jest także ich kolor – tylne kierunkowskazy są barwy czerwonej, przednie z kolei koloru białego. U nas kierunkowskazy powinny świecić na pomarańczowo.

Przeróbka lamp angielskich jest konieczna, z powodu konstrukcji samych lamp. Lampy samochodowe, w wersji Angielskiej, mają strumień światła padający na lewo, co na drogach angielskich powoduje oświetlenie pobocza drogi. Natomiast używając te same reflektory na drogach europejskich, najzwyczajniej w świecie oślepiają samochody jadące z naprzeciwka. Po przeróbce reflektorów, strumień światła pada do wewnątrz, co powoduje oświetlanie drogi oraz prawego pobocza, a nie oślepia innych uczestników ruchu, jadących z przeciwnej strony. Kierowca musi pamiętać o przeniesieniu również światła przeciwmgłowego tylnego – to powinno znajdować się po lewej stronie.

Stosujemy najlepsze, sprawdzone technologie. Lampy przednie wyposażamy w soczewki halogenowe, xenonowe , full led w zależności od upodobań klienta. Jeśli chodzi o lampy tylne w wersji USA które nie  posiadają żółtych kierunkowskazów oraz światła przeciwmgłowego, w większości modeli jesteśmy w stanie tak przerobić lampy aby nie było problemu z przeglądem technicznym. Ciągle się rozwijamy, stawiamy na jakość i zadowolenie klienta, zapraszamy do współpracy.