Klinika reflektorów

Klinika reflektorów

Metalizacja soczewek

Częstym powodem słabego świecenia , jest wypalony odbłyśnik soczewki. Niestety, żeby zdiagnozować lampę trzeba wymontować z samochodu. Najprostszym sposobem sprawdzenia stanu odbłyśnika jest wyjęcie żarówki / żarnika z gniazda soczewki i popatrzenie przez ten otwór jak wygląda stan soczewki. W idealnym przypadku, odbłyśnik powinien być jak lustro, niestety często spotykamy lampy gdzie warstwy odbijającej praktycznie już nie ma. Rozwiązaniem tego proglemy może być metalizacja soczewek.

headlights front of sport car CJNB84Q

Światła zregenerowane świecą z pewnością lepiej niż nowe zamienniki, a w niektórych przypadkach są trwalsze niż oryginalny nowy produkt. Problem zmatowiałych odbłyśników dotyka zarówno starszych jak i nowych samochodów.

Przygotowanie elementów do metalizacji soczewek:

Pomijamy żmudny etap szlifowania, miedziowania i kolejnego szlifowania. Skraca to zdecydowanie czas realizacji usługi, oraz znacząco ogranicza koszty Bardzo ważne jest przygotowanie odbłyśnika, który musi być idealnie czysty i odtłuszczony. Metalizacja próżniowa polega na napylaniu metalu na elementy wykonane z tworzyw sztucznych. Całość operacji odbywa się w wysokiej próżni, ponieważ w przestrzeni, która nie zawiera powietrza, uzyskuje się duże ilości pary niezmieszanej z resztkami gazu. W efekcie powstaje wypolerowana na wysoki błysk powierzchnia przy użyciu małej ilości energii. Metalizacja próżniowa to nie to samo co metalizacja natryskowa. Oferowana przez nas technologia pozwala uzyskać dużo lepsze i trwalsze efekty.

W niektórych reflektorach nie ma możliwości regeneracji soczewek, ponieważ ze względu na konstrukcję nie można rozebrać ich na części. W takim przypadku powiadomimy Cię o tym jeszcze przed naprawą.