Klinika reflektorów

Klinika reflektorów

Metalizacja soczewek

Kolejnym częstym powodem słabego świecenia , jest wypalony odbłyśnik soczewki. Niestety żeby to zdiagnozować taką lampę trzeba wymontować z samochodu. Najprostszym sposobem sprawdzenia stanu odbłyśnika jest wyjęcie żarówki / żarnika z gniazda soczewki i popatrzenie przez ten otwór jak wygląda stan soczewki. W idealnym przypadku, odbłyśnik powinien być jak lustro, niestety często spotykamy lampy gdzie warstwy odbijającej praktycznie już nie ma.

Światła zregenerowane świecą z pewnością lepiej niż nowe zamienniki, a w niektórych przypadkach są trwalsze niż oryginalny nowy produkt. Problem zmatowiałych odbłyśników dotyka zarówno starszych jak i nowych samochodów.

Przygotowanie elementów do metalizacji jest banalnie proste. Pomijamy żmudny etap szlifowania, miedziowania i kolejnego szlifowania. Skraca to zdecydowanie czas realizacji usługi, oraz znacząco ogranicza koszty Bardzo ważne jest przygotowanie odbłyśnika, który musi być idealnie czysty i odtłuszczony. Metalizacja próżniowa polega na napylaniu metalu na elementy wykonane z tworzyw sztucznych. Całość operacji odbywa się w wysokiej próżni, ponieważ w przestrzeni, która nie zawiera powietrza, uzyskuje się duże ilości pary niezmieszanej z resztkami gazu. W efekcie powstaje wypolerowana na wysoki błysk powierzchnia przy użyciu małej ilości energii. Metalizacja próżniowa to nie to samo co metalizacja natryskowa. Oferowana przez nas technologia pozwala uzyskać dużo lepsze i trwalsze efekty.

W niektórych reflektorach nie ma możliwości regeneracji soczewek, ponieważ ze względu na konstrukcję nie można rozebrać ich na części. W takim przypadku powiadomimy Cię o tym jeszcze przed naprawą.